in the Royal air force 1940-1945
bombercrewlogo.jpg
Outstanding page and forum dedicated to wartime RCAF bomber units
ARbanner800transparent.png
Great group of the people who helping relatives of fallen & missing airmen from 1939-45.
They are preserving the memories, photographs and documents of those who paid the ultimate sacrifice.
Brand new blog dedicated to French campaign 1940 by Mathieu Comas
gora.jpg
High quality web dedicated to Polish Air Force during WW2
Great site about private Aero museum in Martin-Tomcany, Slovakia
 FCAFA

FCAFA

Free Czechoslovak Air Force - Remembering the Czechoslovaks who served in the RAF in World War II

F/O Arnošt JEDOUNEK (787168, 190596)

F/O Arnošt JEDOUNEK (787168, 190596) - obrázek

F/O Arnošt JEDOUNEK (787168, 190596) - obrázek

No 311 squadron

pilot

Nar.: *26.2.1912 Brno

Zom.: +27.9.1963 Vyškov

 

            Arnošt Jedounek sa narodil ako tretie dieťa Františka a Hederiky Jedounkovcov 26.2.1912 v Brne. Základnú a meštiansku školu absolvoval v rokoch 1918 - 1926 v Brne-Tuřanoch. Po otcovom rozhodnutí sa vyučil v Brne za hodinára, záverečné skúšky vykonal v roku 1930. Napriek možnosti pracovať v odbore, sa rozhodol stať pilotom a v máji 1931 nastúpil Arnošt Jedounek do Školy leteckého dorastu pri VLU v Prostejove, ktorú úspešne ukončil 4.7.1933. Následne je prevelený v auguste 1933 k Cvičnej letke LP2 v Olomouci, kde dokončil výcvik. Ešte v tom istom mesiaci je zaradený k 7. pozorovacej letke v rámci LP2. Do hodnosti slobodník bol Arnošt Jedounek povýšený 1.7.1934 a následne bol menovaný poľným pilotom letcom. V polovine apríla 1936 je už čatár poľ. pil. Arnošt Jedounek preložený k 74. bombardovacej letke LP 6 dislokovanej v Chrudimi a Hradci Králové, kde pôsobí až do rozpadu Československa. Do rozpadu republiky činil jeho celkový nálet 781 letových hodín.

            Čat. Arnošt Jedounek opustil rodné Brno 10.2.1940 a po prechode Slovenska sa už 12.2.1940 hlási v Budapešti na francúzskom konzuláte. Do Francúzska sa dostáva tzv. Južnou trasou cez Juhosláviu, Grécko, Turecko a Sýriu do libanonského Bejrútu. Odtiaľ sa preplavil loďou do juhofrancúzskeho prístavu Marseille. Nasleduje pobyt v Čs. vojenskom stredisku v Agde od 26.3.1940. Po dvoch dňoch je zaradený k leteckej skupine a 22.5.1940 je prevelený na leteckú základňu v Bordeaux. Do vyhlásenia prímeria medzi Francúzskom a Nemec-kom Arnošt Jedounek do bojov nezasiahol. Z Francúzska evakuoval 19.6.1940 z prístavu Bordeaux v skupine škpt. Josefa Schejbala na lodi holandskej Karanan smerujúcej do britského prístavu Falmouth (21.6.1940).

            Z Falmothu sa Arnošt Jedounek presunul do dočasného tábora vybudovaného v priestore dostihovej dráhy Haydock Park v Liverpoole a potom do zberného tábora na základni RAF v Insworth Lane. 23.7.1940 je Arnošt Jedounek prijatý do RAF VR v hodnosti AC 2 a obdržal evidenčné číslo 787 168. Vzhľadom na predošlú kvalifikáciu je 29.7.1940 povýšený do hodnosti Sergeant a prevelený k československej 311. bombardovacej peruti do Honingtonu v Suffolku. Odtiaľ je 28.9.1940 do 12.10.1940 prevelený k No 11 OTU v Bassingbourne a finálny výcvik započal od 15.10.1940 Sgt. Arnošt Jedounek v posádke Sgt. Benedikta Blatného v rámci OTU dočasne vytvorenej zo zdecimovanej 311 perute. Svoju operačnú premiéru vykonal 9.1.1941, pri nálete na Gelsenkirchen v posádke F/Lt Josefa Ocelku s Wellingtonom Mk.IC R1021 (KX-W). Naďalej lietal ako druhý pilot v osádke F/Lt Ocelku, keď bol 1.3.1941 povýšený do hodnosti Flight Sergeant. Neskôr supluje funkciu druhého pilota v rôznych posádkach - F/Lt Šejbla, Sgt. Šebelu, Sgt. Musálka. Na svoj trinásty operačný let už F/Sgt. Jedounek vo funkcii kapitána osádky, cieľom jeho s Wellingtonu Mk.IC R1451 (KX-P) sa stal Hamburg.

 Následne sa F/Sgt. Jedounek prihlásil so skupinou ďalších príslušníkov 311. perute k službe v peruti pre zvláštne úlohy - No 138 Special Duties squadron. Od 23.9.1941 v rámci No 10 OTU v Abingdone vykonal preškolenie na lietadlá Whitley Mk.V, ktoré 138. peruť používala, výcvik ukončil 8.10.1941.  Späť k 138. peruti do Newmarketu bol prevelený 9.10.1941. Ďalšou fázou výcviku bol kurz v No 1 Parachute Training School v Ringway, kde F/Sgt. Jedounek v posádke P/O Anderleho nacvičoval vysádzanie parašutistov a kontajnerov s vojenským materiálom. F/Sgt. Jedounek sa k 138. peruti vracia 24.10.1941, kedy je zaradený do operačnej služby. Jeho prvé dva operačné lety 7. a 30. 11.1941 sú spojené s pokusmi o vysadenie čs. paraskupiny SILVER A na územie Protektorátu Čechy a Morava, obidva pokusy však neboli úspešné. Tretia operácia uskutočnená 12.12.1941, z cieľom vysadiť pri Saint-Nazaire parašutistov na podporu Francúzskeho hnutia odporu, bola úspešná. Tejto akcie sa F/Sgt. Jedounek zúčastnil ako prvý pilot.

25.12.1941 sa F/Sgt. Jedounek vracia opäť k materskej 311. peruti do East Wrethamu. Nasledujúcich osem náletov absolvoval v posádke Sgt. Jambora , ďalšie v posádke Sgt. Pánka. Od 14.2.1942 lieta opäť ako kapitán posádky. Posledný 40. operačný let F/Sgt. Jedounek vykonal 25/26.3.1942 náletom na Essen, čím dosiahol podmienku náletu 200 operačných hodín a ukončil operačný turnus.  Na operačný odpočinok je F/Sgt. Jedounek 10.5.1942 preradený k No 1429 Czechslovak Operational Training Flight, kde pôsobil ako pilot - inštruktor v navigačnej sekcii. Od 1.6.1942 povýšený W/O Jedounek prešiel dňom 27.10.1942 v rámci výcvikovej jednotky k No 6 (C) OTU do Thornaby on Tees. Z tejto jednotky je 15.1.1943 W/O Jedounek premiestnený k Czechoslovak depot do St. Athan vo Walese, kvôli pretrvávajúcim zdravotným problémom. Po vyliečení, je W/O Arnošt Jedounek prevelený k No 111 OTU na Bahamách kde sa čs. letci preškoľovali na nové lietadlá typu Consolidated B-24 Liberator. W/O Jedounek zahájil výcvik 23.8.1943 v kurze č. 9 a úspešne ho ukončil 13.11.1943. K materskej peruti operujúcej zo základne v Beaulieu sa W/O Arnošt Jedounek vrátil 26.12.1943, prvý operačný let podnikol až 1.3.1944 v osádke F/Lt. Schořa v dĺžke 13 hod a 10 min. Následne už lietal ako prvý pilot a do 6.2.1945 odlietal 33 anti-submarine patrols. Zo svojou osádkou sa zúčastnil aj hliadkových letov počas vylodenia spojencov v Normandii. Počas obdobia od 20.7.1944 do 26.8.1944 bol W/O Jedounek pridelený na základňu Whitly Bush vo Walese k GRP - Group Research Pool (všeobecnej prieskumnej jednotke - oddielu).  Po presune 311. perute do Tainu je Arnošt Jedounek povýšený do hodnosti Acting Pilot Officer a obdržal evidenčné číslo 190596. Z rutiny hliadkových letov, sa vyčlenil let P/O Jedounka z 4.10.1944, kedy spoločne s osádkou počas hliadky identifikoval na hladine Severného mora olejovú škvrnu po nemeckom U-boote, ktorý sa však stihol včas ponoriť, napriek tomu P/O Jedounek, zhodil dve hlbinné nálože, avšak útok skončil neúspechom. Po poslednom operačnom lete, ktorý P/O Jedounek podnikol 6.2.1945, bol opätovne 9.2.1945 prevelený ku GRP v St. Davids, kde pôsobil až do 15.6.1945, v tomto období bol 7.4.1945 povýšený do hodnosti Flying Officer. Potom sa opäť vracia k 311. peruti, ktorá plnila svoje nové úlohy v rámci Transport Command. F/O Arnošt Jedounek znovu za riadením Liberátoru prepravuje materiál a letcov na základňu Manston. A po 1998 dňoch strávených v odboji pristáva 30.7.1945 s Liberátorom GR Mk. VI EW295 (PP-E) „Emilka“ v rodnej vlasti na letisku Praha-Ruzyň. Úlohu transport pilota na Liberátoroch vykonával až do decembra 1945, počas tohto obdobia vykonal 8 letov medzi Spojeným kráľovstvom a Prahou.

Od 15.1.1946 je npor. Arnošt Jedounek príslušníkom Leteckého dopravného pluku v Prahe-Ruzyni. 7.3.1946 je povýšený do hodnosti kapitán letectva. Následne je po reorganizácii prevelený 25.7.1946 k VÚ 6431 v Prahe-Kbeloch, kedy väčšinou usedá ako pilot 1.letky LDP za riadenie Ju-52 a lieta do rôznych európskych miest. 1.3.1947 je povýšený do hodnosti Štábny kapitán. Po komunistickom prevrate je škpt. Jedounek ako západný letec označený za „Politicky nevyspelého“, začiatkom mája 1949 odoslaný na tzv. „dovolenku s čakaním“ a následne 1.11.1949 prepustený z armády. Nasledovalo podradné zamestnanie v ČKD Praha. V tejto ťažkej dobe sa v Prahe zoznámil zo svojou budúcou manželkou Vlastou. Arnošt Jedounek sa oženil 28.12.1950 v Brne. Spoločne s manželkou potom žili v obci Dědice pri Vyškove a Arnošt Jedounek dochádzal do práce v Blansku, kde opäť pracoval ako pomocný robotník. Po čase odchádza do predčasného dôchodku, vzhľadom na vážnu srdcovú chorobu.

Škpt. Arnošt Jedounek, pilot, ktorý počas vojny nalietal 73 operačných letov v 311. peruti a za svoju leteckú kariéru nalietal 2100 hodín, predčasne umrel vo veku 51 rokov, 27.9.1963 vo Vyškovskej nemocnici. V decembri 1965 je in memoriam povýšený do hodnosti major a v roku 1991 do hodnosti plukovník letectva in memoriam. Plk.let. i.m. Arnošt Jedounek bol za svoju bojovú činnosť vyznamenaný:

4x Čs. vojnovým krížom 1939

2x Čs. medailou za chrabrosť

Čs. medailou za zásluhy I. stupňa

Čs. pamätnou medailou zahraničnej armády (F-VB)

39-45 Star

Air Crew Europe Star +Atlantic clasp

Defence Medal

                                                                     Milan Herčut

28.02.2008 10:18:51
munro
photo.jpg
To Airmen biographies section was added story of Cpl Ján BARCAJ from 310 and 311 squadron. Thank you very much to Ing. Dušan Ruppeld for adaptation of this story.

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4543 | 35%)
Ne (4110 | 31%)
in the Royal air force 1940-1945
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one