in the Royal air force 1940-1945
bombercrewlogo.jpg
Outstanding page and forum dedicated to wartime RCAF bomber units
ARbanner800transparent.png
Great group of the people who helping relatives of fallen & missing airmen from 1939-45.
They are preserving the memories, photographs and documents of those who paid the ultimate sacrifice.
Brand new blog dedicated to French campaign 1940 by Mathieu Comas
gora.jpg
High quality web dedicated to Polish Air Force during WW2
Great site about private Aero museum in Martin-Tomcany, Slovakia
 FCAFA

FCAFA

Free Czechoslovak Air Force - Remembering the Czechoslovaks who served in the RAF in World War II

P/O Jindřich BENEŠ, DFC (787223, 198 192)

P/O Jindřich BENEŠ, DFC (787223, 198 192)  - obrázek

P/O Jindřich BENEŠ, DFC (787223, 198 192) - obrázek

No 311 squadron

AG, Pilot

Nar.: *2.5.1919 Seidorf

Zom.: +14.12.1986 Telford (UK)

 

 

                Jindřich Beneš sa narodil 2.5.1919 v osade Seidorf (Skřivánek) pri vtedajšom Nemeckom Brode. Krátko po narodení sa spolu rodičmi sťahuje do Horního Jelení, kde absolvoval základnú a 3 triedy meštianskej školy. Potom absolvoval v Rychnove nad Kněžnou umelecko - priemyselnú školu kde sa vyučil peciarom - keramikom. Po škole našiel zamestnanie až do okupácie v keramických závodoch v Letoviciach. Od 30.3.1939 až do odchodu z vlasti pracoval v Slavkove pri Brne. Na vykonanie prezenčnej vojenskej služby už nastúpiť nestihol.

            Z okupovanej vlasti ušiel Jindřich Beneš 15.6.1939 v priestore Šenova pri Moravskej Ostrave. 20.6.1939 vstupuje do Čs. zahraničnej armády v Krakove. Avšak už 26.7.1939 opúšťa lodným transportom (Castelholm, prístav Gdynia) Poľsko s 1.8.1939 vstupuje v Calais na pôdu Francúzska. Následne vstupuje v Lille 21.8.1939 do Cudzineckej légie. 4.9.1939 je Soldat Jindřich Beneš premiestnený k 1. Pešiemu pluku Cudzineckej légie do Bossuet v Severnej Afrike. Vzhľadom na to že vypukla vojna s Nemeckom, je Jindřich Beneš 26.9.1939 prevelený k Náhradnému telesu Čs. armády do Agde v južnom Francúzsku. Bol začlenený k 1. Pešiemu pluku ako úderník 10. roty. Po vykonaní základného vojenského výcviku, úspešne ukončil aj poddôstojnícku školu s prospechom „výborným“. Nato je 15.12.1939 povýšený do hodnosti slobodník. Odtiaľ je 10.1.1940 prevelený k 7. Rote 3. pešieho pluku, ako zástupca veliteľa družstva a neskôr ako účtovný rotmajster. Slob. Jindřich Beneš bol 1.5.1940 povýšený na desiatnika, ako pešiak však do bojov nezasiahol, pretože bol 30.5.1940 na vlastnú žiadosť prevelený k Čs. leteckej skupine do Agde. Po kapitulácií Francúzska evakuoval des. Jindřich Beneš 24.6.1940 z prístavu Port Vendres loďou Apapa cez Gibraltar do britského Liverpoolu kde pristál 7.7.1940.

            Po krátkom pobyte v Cholmondeley Park bol Jindřich Beneš premiestnený Cosfordu, kde bol 24.7.1940 prijatý do RAF VR v hodnosti AC 2. Päť dní na to sa stáva AC2 Jindřich Beneš jedným zakladajúcich príslušníkov 311. Československej bombardovacej perute v Honingtone. Medzi 25.7. až 20.8.1940 absolvoval Jindřich Beneš výcvik palubného strelca a 19.8.1940 získal funkčnú hodnosť Sergeant. Operačný výcvik zahájil 12.10.1940 v OTF zriadenej pri 311. peruti  v posádke č. 13 Sgt. J. Bernata. Prvý operačný let absolvoval Sgt. Jindřich Beneš v posádke Sgt. Hrnčířa vo Wellingtone Mk. IC R1021 (KX-W) s cieľom bombardovať francúzsky prístav Lorient. Do 7.8.1941, kedy šťastne ukončil predpísaný 200 hodinový operačný turnus, nalietal Jindřich Beneš celkovo 41 operačných letov. Počas operačného turnusu zažil Sgt. Jindřich Beneš aj nebezpečné okamihy ako počas náletu na Münster v noci z 5. na 6. 7. 1941, kedy pri spiatočnom lete bola osádka Sgt. Bernata v 03.30 hod. napadnutá nad Holandskom nočným stíhačom od I./NJG 1. Nemeckému stíhačovi sa podarilo Bernatov Wellington KX-R (R1532) zapáliť, a len vďaka vysokým kvalitám posádky, sa mohli s poškodeným strojom vrátiť späť na materskú základňu v East Wrethame.

            Po ukončení operačného turnusu sa Sgt. Jindřich Beneš dobrovoľne prihlásil k službe v 138 peruti zvláštneho určenia. Najprv však vykonal od 12.9.1941 v posádke P/O Balu výcvik v No 19 OTU v škótskom Kinlosse a 7.10.1941 nasledovalo premiestnenie do Newmarketu odkiaľ operovala 138 peruť. Finálny výcvik pred operačnou činnosťou, Benešova posádka absolvovala v No 1 Parachute Training School v Ringway pri Manchesteri. Po neúspešnom lete do Nórska a logických výtkach P/O Balu na schopnosti lietadla Whitley plniť úlohy dané 138 peruti, je posádka 28.12.1941 odoslaná späť k materskej jednotke 311 peruti.

            Keďže Sgt. Jindřich Beneš už ukončil operačný turnus bol prevelený do Čs. depa vo Wilmslow a následne k úvodnému leteckému teoretickému školeniu v No 4 Initial Training Wing v Paignton už v hodnosti Flight Sergeant. Ďalším krokom v pilotnom výcviku bola fáza elementárneho pilotného výcviku, ktorú zahájil 17.3.1942 v No 3 EFTS v Shellingforde. Ďalšou zastávkou vo výcviku bola tranzitná jednotka No 2 PDC v Heaton Park, určená k sústreďovaniu letcov pre tranzit do zámoria, v tomto prípade do Kanady. Od 2.9.1942 opäť F/Sgt Jindřich Beneš pokračoval v elementárnom výcviku v No 31 EFTS (kurz č.66) v De Wintone, od 29.12.1942 prešiel k No 32 SFTS v Moose Jaw, kde absolvoval 16.4.1943 pokračovací pilotný výcvik. Na druhý deň obdržal F/Sgt Jindřich Beneš vytúžené pilotné krídla a bol povýšený do hodnosti Warrant Officer. Nadstavbový výcvik konal W/O Beneš v No 31 GRS - General Reconnaissance School - škole všeobecného prieskumu v Charlottentowne na Prince Edward Island do 6.9.1943. Finálnu fázu výcviku  W/O Beneš konal opäť v zámorí od 4.10 do 24.12.1943 tento krát však na Bahamských ostrovoch v No 111 OTU v posádke P/O Haeringa, DFM (kurz č. 11) ako druhý pilot. K materskej 311 peruti na bázu v Beaulieu dorazil W/O Jindřich Beneš  9.2.1944. Následne odlietal medzi 21.3. a 31.7.1944 úspešne 17 protiponorkových patrol v osádkach F/O Haeringa, DFM a S/Ldr Tobyšku, AFC. Jeho ďalším „postingom“ bolo opäť No 111 OTU na Bahamách, ale už v úlohe „skippera“ svojej vlastnej osádky (Sgt. Bret, F/O Šverma, F/Sgt Auer, F/Sgt Jedlička, Sgt Gazdarica), s ktorou bol zaradený do kurzu č. 36 v období medzi 18.9. až 9.12.1944. So svojou posádkou sa opätovne hlásil 22.1.1945 na báze v Taine, odkiaľ operovala 311 peruť. Operačnú činnosť zahájil W/O Beneš 22.4.1945 a už 5.5.1945 úspešne zaútočil s Liberátorom GR.Mk.VI KG861 (PP-L) na nemecký U-boat, ktorý po dvoch útokoch a priamom zásahu pri dánskom pobreží v prielive Kattegat medzi prístavmi Frederikshaven a Gőteborg, potopil. Za tento čin bol W/O Beneš povýšený do najnižšej dôstojníckej hodnosti Pilot Officer a navrhnutý na udelenie DFC, ktorý mu bol udelený 20.6.1945. Svoj posledný operačný let absolvoval 3.6.1945 a bol to jeho celkovo 67 operačný let v RAF. P/O Jindřich Beneš počas vojny nalietal v RAF celkovo 1340 operačných hodín z toho 214 ako strelec v rámci Bomber Command a 232 vo funkcii pilota v rámci Coastal Command.  Do vlasti za definitívne vrátil 20.9.1945.

            Ppor. Jindřich Beneš sa od 1.2.1946 stal členom LP 24 v Plzni, ktorý bol vyzbrojený lietadlami DH 98 Mosquito FB.Mk.VI . Preškoľovací kurz na Mosquitá absolvoval ppor. Jindřich Beneš od 10.5. do 12.7.1946 v rámci No 13 OTU v Middleton - St. George vo Veľkej Británii. Po návrate k LP 24 úspešne absolvoval kurz pre učiteľov lietania a od 15.9.1947 už v hodnosti Štábny kapitán pôsobil v pluku ako pilot - inštruktor. Od 12.4.1947 bol Škpt. Beneš zaradený do skupiny dôstojníkov letectva s povolania. Po „víťaznom februári“ Škpt. Jindřich Beneš slúži do 1.11.1949, kedy je prepustený do výslužby a pracuje v podniku Zberné suroviny n.p. v Plzni.

V tejto situácii sa rozhodol pre útek z vlasti, čo sa mu 26.1.1950 podarilo a dostal sa do západného Nemecka. Tu strávil niekoľko mesiacov a 25.4.1950 opätovne vstúpil do RAF v hodnosti Sergeant. Najprv Sgt. Beneš absolvoval od novembra 1950 do januára 1951 kurz v No 101 Flying Refresher School vo Finningley na obnovenie pilotných návykov. Potom nasledovala služba v niekoľkých jednotkách - Central Navigation&Control School v Shawbury od februára do apríla 1951, No 5 Air Navigation School v Lindholme od apríla 1951 do novembra 1952, na základniach Lichfield a Langford Lodge, No 3 Air Navigation School v Bishop Court od februára do augusta 1953, od septembra 1953 do mája 1954 na RAF Base Hullavington. Od mája do júna 1954 absolvoval Sgt. Beneš preškolenie na „jety“ v No 206 AFS, Advanced  Flying School v Oakingktone. Od júna 1954 do septembra 1955 pôsobil opäť v CN&CS v Shawbury, od septembra do novembra 1955 v School of Flying Control v South Cerney. Posledným pôsobiskom F/Sgt Beneša v RAF bolo opäť CN&CS v Shawbury. Pri odchode z RAF mal Jindřich Beneš nalietané celkovo 4474 hodín.  Jindřich Beneš zomrel na srdečné zlyhanie 14.12.1986 v západoanglickom Telforde vo veku 68 rokov.

Za svoju vojnovú službu bol plukovník in memoriam Jindřich Beneš, DFC vyznamenaný:

Distinguished Flying Cross

4x Čs. vojnovým krížom 1939

2x Čs. medailou za chrabrosť

Čs. medailou za zásluhy I. stupňa

Čs. pamätnou medailou čs. zahraničnej armády (F-VB)

39-45 Star

Air Crew Europe Star

Atlantic Star

Defence Medal

War Medal

Milan Herčut

18.03.2008 09:46:04
munro
photo.jpg
To Airmen biographies section was added story of Cpl Ján BARCAJ from 310 and 311 squadron. Thank you very much to Ing. Dušan Ruppeld for adaptation of this story.

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4543 | 35%)
Ne (4110 | 31%)
in the Royal air force 1940-1945
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one